ایده های راه اندازی کسب و کار قسمت ۲

 

در این قسمت به سراغ چند ایده دیگر رفته ایم که ممکن است برای شما جذاب باشد.

  • تعمیرات وسایل الکترونیکی

این کسب­ وکار، شبیه به تعمیرات کامپیوتر که پیش­تر به آن پرداختیم، می­باشد؛ با این تفاوت که علاوه ­برآشنایی با قطعات کامپیوتری، باید با تمامی قطعات الکترونیکی دیگر نیز آشنایی داشت. در این کسب­ وکار تعمیرات قطعات الکترونیکی کوچکتر، باعث جذب مشتریان بیشتر می­شود.

  • متخصص واردات/صادرات

برای کسی که تا به­ حال چنین کاری نکرده ­است، پروسه یادگیری، نسبتا طولانی­ ترخواهدبود. برای یادگیری بایستی از اصول اولیه و ابتدایی آن شروع به کار کرد. همچنین می­توان از تجربه و آموزش­های دیگران نیز استفاده ­کرد که این خود به تنهایی می­تواند منجر به اولین تجربه­ کاری شما گردد. اگر هم به همین طریق ادامه دهید ، احتمالا به سرعت کسب­ و کار روبه رشدی پیداخواهیدکرد.

  • دکوراتور داخلی

در این کسب­ وکار، باید ایده­ های خود را با پیمانکارهای ساختمانی مطرح کنید تا به اجرا درآیند. این طرح برای کسانی که به تازگی خانه­ای را خریده­اند، اما از فضای داخلی آن رضایت ندارند، کاربرد دارد تا فضای داخلی را به طوری که می­خواهند، چینش کنند.در این­ کسب­وکار معمولا تیم اجرایی پرسشنامه­ای درباره­ی المانهای اصلی در منزل برای پاسخدهی مشتری به آنها دارند. سوال­هایی مانند اینکه کاربرد هراتاق چیست؟ ، تعداد فرزندان؟ ، میزان نور و روشنایی در اتاقهای مختلف؟

  • طراحی سایت

دوره­ های آموزشی زیادی برای فراگیری زبان­های طراحی سایت وجود دارد که می­تواند آموزشهایی درباره­ جزئیاتی مانند سیستم­های خرید بانکی و راهکارهای امنیتی در سایت داشته باشد. همچنین برای این کار، محیطی که در آن مشغول به­ کار هستید نیز بسیار مهم است؛ چراکه سایت، تحت تاثیر از شرکتی است که برای آن کار می­کنید. مثلا دیزاین یا طیف رنگهای مورد استفاده در بخش­های مختلف سایت متاثر از ایده و نظرات کارفرما خواهدبود.

  • عکاسی

عکاسی نیز می­تواند راهی برای ایجاد کسب ­وکار باشد. عکاسی شیوه­ های مختلفی دارد که هر کدام بازار کاری متفاوتی دارند. برای این کسب­ وکار، فرد می­تواند روی یک شاخه­ ی خاص از عکاسی متمرکز شود یا در چند بخش فعالیت داشته­ باشد. رایج­ ترین بخش کاری در این کار، عکاسی در جشن­های عروسی می­باشد.

عکاسی طیف گسترده­ای برای آموزش و کار دارد. از جمله­ آن پرتره افراد و خانواده، عکاسی از جشن­ها و مناسبت­ها، عکس کارت­ پستال یا وقایع خاص می­باشد.

هم چنین شما  اگر می توانید با تهیه عکس های با کیفیت  و استفاده از سایت هایی نظیر shutterstock و photodune  به صورت مستقیم آن ها را به فروش برسانید. مثلا تصویری با کیفیت از فردی در حال کار با آیفون می تواند فروش خوبی داشته باشد.

درباره نویسنده

امیررضا اسدی کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات هستم.

نوشته‌های مرتبط

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *