امنیت اطلاعات و فضای مجازی

پایگاه CIO.IR  با همکاری مهندسان خبره شبکه و فناوری اطلاعات  آماده ارائه خدمات امنیت اطلاعات به سازمان ها، اشخاص و کسب و کار ها می باشد.

امنیت اطلاعات یعنی حفاظت اطلاعات و سیستم‌های اطلاعاتی از فعالیت‌های غیرمجاز. این فعالیت‌ها عبارتند از دسترسی، استفاده، افشاء، خواندن، نسخه برداری یا ضبط، خراب کردن، تغییر، دستکاری.

واژه‌های امنیت اطلاعات، امنیت کامپیوتری و اطلاعات مطمئناً گاهی به اشتباه به جای هم بکار برده می‌شود. اگر چه این ها موضوعات به هم مرتبط هستند و همگی دارای هدف مشترک حفظ محرمانگی اطلاعات، یکپارچه بودن اطلاعات و قابل دسترس بودن را دارند ولی تفاوت‌های ظریفی بین آنها وجود دارد. این تفاوت‌ها در درجه اول در رویکرد به موضوع امنیت اطلاعات، روش‌های استفاده شده برای حل مسئله، و موضوعاتی که تمرکز کرده‌اند دارد.

امنیت اطلاعات به محرمانگی، یکپارچگی و در دسترس بودن داده‌ها مربوط است بدون در نظر گرفتن فرم اطلاعات اعم از الکترونیکی، چاپ، و یا اشکال دیگر.

امنیت کامپیوتر در حصول اطمینان از در دسترس بودن و عملکرد صحیح سیستم کامپیوتری تمرکز دارد بدون نگرانی از اطلاعاتی که توسط این سیستم کامپیوتری ذخیره یا پردازش می‌شود.

هر چقدر که فناوری اطلاعات پیشرفت کرده و استفاده از آن گسترش یافته است، افراد سودجو و تبهکار  بیشتری نیز علاقه مند به سو استفاده از فضای جدید شده اند.طبیعی است وقتی که شما پول نقدی با خود حمل نمیکنید که کیف قاپ ها قادر به سرقت آن باشند، این افراد باید برای کیف پول الکترونیکی شما نقشه بکشند، خوشبختانه در اکثر موارد این افراد به اندازه کافی زیرک نیستند و اگر به نکات امنیتی که کارشناسان امنیتی ارائه می کنند توجه کنید قادر به جلوگیری از نفوذ این افراد به سیستم های خود خواهید بود.

مرکز آپا گروه CIO.IR  با همکاری شبکه بین المللی مهندسان تینگوتیم مجموعه ای از خدمات امنیت اطلاعات و تست های نفوذ را جهت ارتقای امنیت وب سایت ها و کسب و کار های الکترونیکی طراحی کرده است.در طراحی این تست  های نفوذ پذیری سعی شده است متناسب با نیاز ها و بودجه هر کسب و کاری خدماتی مناسب آن در نظرگرفته شود.

امنیت اطلاعات و فضای مجازی

امنیت اطلاعات و فضای مجازی