گیمیفیکیشن در برنامه Hillary 2016

 

افراد تنها از طریق بازاریابی کالا و خدمات را به فروش نمی رسانند.  شخصیت های سیاسی نیز در واقع ایده ها و نقطه نظرات خود را به رای دهندگان و افراد جامعه می فروشند.بازاریابی سیاسی مقوله ای جذاب است که پتانسیل بالایی برای انجام  مطالعات جدید دارد.

بازاریابی سیاسی (Political marketing)  فرآیندی است که در آن نامزد های انتخاباتی خود را برای رای دهندگان ترویج می کنند. ارتباطات و محتوا در سطحی استادانه با هدف جلب پشتیبانی عمومی طراحی می شود. نکته جالب این است که برخی ممکن است فکر کنند بازاریابی سیاسی فقط برای شخصیت های سیاسی مناسب است و ربطی به کسب و کار ها ندارد، اما ایده های بازاریابی سیاسی برای کسب و کار  نیز موثر است. انتخابات آمریکا  و مبالغ چشمگیری که صرف بودجه تبلیغاتی می شود نمونه های بسیار جالبی از بازاریابی را در اختیار ما قرار می دهد.

کمپین انتخاباتی  هیلاری کلینتون  در اقدامی جالب از گیمیفیکیشن (بازی نمایی) در  اپلیکیشن موبایل کمپین خود بهره می برد. در توضیحات اپلیکیشن Hillary 2016 آمده است:

تنها چیزی که بین دونالد ترامپ و ریاست جمهوری وجود دارد، ما هستیم. برنامه هیلاری ۲۰۱۶ جدید را برای انجام حرکات کوچکی در هر روز دانلود کنید و به ما در پیروزی در انتخابات کمک کنید و خاطره بسازید. اطلاعات خود را محک بزنید، دسترسی مخصوص پیدا کنید، و در مقابل دوستانتان رقابت کنید.

جنبه بازی گونه آن چالش های روزانه ای را ایجاد میکند که پاداش های دیجیتالی و یا حتی در زندگی واقعی را پیشنهاد می دهد و به حامیان کلینتون این اجازه را می دهد که در برابر دوستانشان رقابت کنند.

چالش ها شامل سوالاتی برای تست اطلاعات سیاسی، حضور رویدادهای محلی و دعوت به مشارکت در آنها، با پداش هایی  واقعی می شود.

این برنامه که محبوبیت ثابتی پیش هواداران دارد، در حال حاضر بیش از ۴۸۰ نقد ۵ ستاره داشته است.

به نظر می رسد این کمپین در فکر نوعی همکاری بین حزب دموکرات و صاحبان آیفون است. البته  گفته  شده نسخه اندروید نیز قرار است منتشر شود اما  اکنون تنها برای iOS عرضه شده است.

screen-shot-2016-07-25-at-14-34-12

کاربرد بازی نمایی در اپلیکیشن کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *