Xcode 7 و اهمیت آن برای سازمان ها

Xcode 7 و اجرای نرم افزار های خارج از App Store
 

Xcode   ابزاری را برای توسعه نرم‌افزار های iOS است که توسط شرکت اپل عرضه می شود. اما همیشه دستگاه های مبتنی بر iOS  یک محدودیت عذاب آور داشتند. سیاست اپل این بوده است که اجازه نمی دهد نرم افزار های ناشناخته وارد اکوسیستم iOS شوند. حتی توسعه دهندگان نرم افزار هم برای تست اپلیکیشن های خود می بایست دستگاه های خود را در پایگاه توسعه دهندگان اپل ثبت می کردند ٬ اما در Xcode 7 دست توسعه دهندگان باز گذاشته شده است٬ آن ها می توانند هر تعداد دستگاهی را که می خواهند به کامپیوتر خود وصل کرده  و نرم افزار خود را بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای   و محدودیتی بر روی  این دستگاه ها نصب نمایند. خب همه این حرف ها را گفتیم اهمیت آن برای سازمان ها چیست؟

قرار دادهای اپل با  IBM   و عرضه iPad Pro نشان می دهد که اپل به دنبال این است که  با افزودن ویژگی های نیاز های سازمانی را از طریق iOS بر طرف نماید. مشکلی که سازمان ها و خصوصا سازمان های ایرانی با iOS  داشته اند بسته بودن اکوسیستم iOS   و عدم امکان نصب نرم افزار های داخلی سازمان بر روی این دستگاه ها  باعث شده بود که از پلتفرم آندروید برای نرم افزار های داخلی سازمان استفاده کنند.

با تغییر جدیدی که صورت گرفته سازمان ها می توانند  نرم افزار خود را توسعه داده و از طریق بخش IT  به آسانی آن را بر روی iPad ها و آیفون های سازمان نصب نمایند.

در عین حال این تغییر توسعه دهندگان iOS  را ترغیب به ایجاد پروژه های متن باز می نماید.

Xcode 7 و  اجرای نرم افزار های خارج از App Store
Xcode 7 و اجرای نرم افزار های خارج از App Store

 

درباره نویسنده

امیررضا اسدی کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات هستم.

نوشته‌های مرتبط

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *